Náš sortiment

Informácie ku koronavírusu

11.8.2020

Aktuálna globálna situácia v zásobovaní jednorazovými rukavicami

Vo všetkých krajinách, kde sú producenti jednorazových rukavíc dochádza k nedostatku suroviny na výrobu týchto rukavíc. Všetky tieto krajiny medzičasom oznámili obmedzenia dodávok týchto surovín. Týmto je výrobná kapacita jednotlivých výrobných fabrík významne obmedzená. Dôsledkom je, že už zadané objednávky sú krátené.

Výrobca našich značiek rukavíc Optilinie a Dentiline z Malajzie napríklad získáva o cca 35% menej suroviny v posledných troch mesiacoch. V kombinácii s nedostatkom baliaceho materiálu a obmedzením pohybu osôb to znemožnilo ďalšiu výrobu uvedených značiek rukavíc.

Zlepšenie situácie je vzhľadom k celosvetovému vývoju pandémie v nedohľadne. Predpokladá sa, že k zlepšeniu situácie s jednorazovými rukavicami nedôjde skôr, ako v druhej polovici roka 2021. Okrem zníženej dostupnosti je tiež vývoj ceny rukavíc veľmi hektický a celkovo nepredvídateľný. So zvýšeným dopytom a obmedzeniami pre výrobcov bohužiaľ neexistujú cenové limity. 

 

20.3.2020

TU prikládame informácie výrobcov dezinfekcíe, k účinnosti prípravkov proti nCoV-2019, novo objavenému koronavírusu. 

Výrobci:

 

 

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie
banner
banner