menu

SPUSTILI SME PRE VÁS NOVÝ E-SHOP!

Registrujte sa a využite jeho výhody naplno. Ak ste registrovaným užívateľom z predchádzajúceho e-shopu, stačí si len obnoviť heslo TU.
Úvod Gynekológia Vnútromaternicové telieska Vnútromaternicové teliesko Flexi-T 300D, 1 ks

Vnútromaternicové teliesko Flexi-T 300D, 1 ks

Kód: 140022

Vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom barnatým. Podrobný popis

17,90 €
Skladom viac ako 20 ks
ks
Nákup tohto produktu umožňuje iba zdravotníckym zariadeniam.

Popis produktu

Vnútromaternicové telieska predávame len poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a lekárňam.
Flexi-T je vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom barnatým, ktorý spôsobuje jeho viditeľnosť pre RTG zariadenie.
Rozmery Flexi-T 300 / 300D sú 29 mm (dĺžka) a 23 mm (šírka).
Okolo osy je ovinutý medenný drôt najvyššej čistoty (99,9 %) o priemere 0,3 mm. U Flexi-T(+) 300 drôt poskytuje plochu 300 mm2. Na os je upevnená plastová niť bez uzla. Polypropylénová trubička zavádzača má priemer len 3,5 mm a Flexi-T preto môže byť použitý aj pre ženy s úzkym endocervikálním kanálom. Jednoduchá metóda zavádzania jednou rukou nevyžaduje piest. Za účelom indikácie hĺbky zavedenia vzhľadom k dĺžke krčka maternice (ktorú je potrebné určiť pred zavádzaním) má trubička zavádzača stupnicu v centimetroch a je špeciálne označený v dĺžke 4 cm, 7 cm a 10 cm. Tieto značky a cervikálna zarážka umožňujú lekárovi určiť, kedy teliesko prešlo krčkom maternice a dosiahlo maternicového fundusu. Design telieska Flexi-T je založený na údajoch, získaných počas rozsiahlych meraní priečnych a pozdĺžnych rozmerov maternicových dutín in vivo u tisícov plodných žien každého veku a všetkých paritných skupín, čo viedlo k optimálnej kompatibilite. Tvar Flexi-T zamedzuje dráždenie sliznice maternice, zabezpečuje stabilné umiestnenie telieska u fundu a predchádza jeho vypudenie.
INDIKÁCIE Flexi-T 300 / 300D; Vnútromaternicové antikoncepčné teliesko pre unipar a nullipar. Tiež pre postkoitálnej intercepcie.
DOBA ZAVÁDZANIA Flexi-T možno zaviesť v ľubovoľný deň menštruačného cyklu, však zavádzanie počas menštruácie má nasledujúce výhody: (A) pravdepodobnosť tehotenstva je najnižšia; (B) zavádzanie je jednoduché a možno predísť ďalšiemu krvácaniu. Postkoitálnej zavedenie na účel intercepcie sa odporúča do piatich dní po styku. Popôrodné zavedenie je možné vykonať po 6 - 8 týždňoch alebo je ho možné odložiť do doby, kedy je ukončené zavinutie maternice. Ak je zavinutie podstatne oneskorí, zvážte možnosť počkať so zavedením Flexi-T 12 týždňov. V prípade obtiažneho zavedenia a / alebo nezvyčajné bolesti či krvácanie počas zavádzania, je nutné okamžite vykonať fyzické vyšetrenie a ultrazvuk na vylúčenie perforácie. Po terapeutickom abortu v prvom trimestri môže byť teliesko Flexi-T spravidla zavedené okamžite.
DĹŽKA POUŽITIA Výmena telieska Flexi-T za nové sa odporúča po piatich rokoch. Nové teliesko Flexi-T môže byť zavedené okamžite po odstránení starého.
Pozrite sa na inštruktážne video:
Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus
Prosan International B.V.

Prosan International B.V.

Prosan International je holandská spoločnosť založená v roku 1989. Spoločnosť sa sústreďuje predovšetkým na výrobu a predaj nového medeného vnútromaternicového telieska Flexi-T.

Všetky produkty Prosan International B.V.
Medplus
Doprava zadarmo
Kvalitné zabalenie a dodanie do druhého dňa. Zadarmo pri nákupe nad 79 €.
Medplus
Poradíme vám
O produktoch vieme skoro všetko a dokážeme poradiť nielen začínajúcim ordináciám.
Medplus
Od roku 2006
Sme spoľahlivý dodávateľ zdravotníckeho vybavenia pre súkromné ordinácie.
Medplus
Mimoriadny servis
Bezplatná linka, darčeky k objednávkam a ústretové riešenie všetkých situácií.
Medplus
Väčšina skladom
Široký výber z tisícky produktov skladom. Vďaka tomu ihneď odosielame.
Súbory cookie
Zbierame anonymné dáta a meriame, aby sme náš web mohli ďalej vylepšovať. Súhlasíte so zberom cookies?
Viac informácií