menu
Úvod Sterilizácia nástrojov Indikátory a testy sterilizácie Denný test prieniku pary pre malé parné sterilizátory, teliesko Helix
Akciová cena Para

Denný test prieniku pary pre malé parné sterilizátory, teliesko Helix

Kód: 378ABM

Test Helix pre sterilizáciu nástrojov s dutinami (typ 6) alebo náhrada Bowie-Dick testu (t... Podrobný popis

VYBERTE VARIANT

od 75 €
Pre zobrazenie dostupnosti vyberte variant
ks

Popis produktu

Denný test prieniku pary pre malé parné sterilizátory (teliesko Helix + 30 ks test.prúžkov), trieda 2.
Samotný Helix pozostáva z kapiláry otvorenej na jednom konci a na druhom konci uzavreté komôrkou, do nej sa vkladá testovací prúžok s naneseným indikátorom TST.

Teliesko vložené do sterilizačného obalu sa vkladá do komory sterilizátora a exponuje sa pri 134°C / 3,5 min. Ihneď po ukončení skúšky sa skúšobný prúžok vyberie a vyhodnotí sa farba indikátora. Skúšobný prúžok je na rubovej strane vybavený samolepiacou vrstvou pre jednoduchú archiváciu. Tento test spĺňa požiadavky normy ČSN EN 867-5 pre kontrolu prieniku pary v malých parných sterilizátoroch (do 1 SJ). Je zvlášť vhodný pre prístroje používané pre sterilizáciu nástrojov s dutinami.

Skúšobný prúžok sa preloží v polovici potlačou dovnútra a vloží sa do veka komôrky. Vnútro celého skúšobného telieska musí byť suché. Veko sa našróbuje na komôrku ľahko až na doraz. Takto pripravený test sa vloží do sterilizačného obalu a spustí sa program pre skúšku prieniku pary (134 °C/3,5 min).

Program musí zahrňovať najmenej 3 frakčné evakuácie, inak nebude skúška úspešná.

Po skúške sa prúžok ihneď vyberie a vyhodnotí sa výsledok: Úplné modré zafarbenie indikátora (ako vedľa vytlačeného kratšieho porovnávacieho prúžku) znamená, že prienik pary bol dostatočný a sterilizátor je možné použiť (prostredné vyobrazenie). Rovnomerne žltý indikátor znamená, že test nebol exponovaný a prúžok so zbytkami žltého zafarbenia znamená nedostatočný prienik pary (sterilizátor nie je možné použiť).

Indikátor neobsahuje olovo ani iné ťažké kovy, nie je toxický a nepatrí medzi známe karcinogény. Skúšobný prúžok je na rubovej strane opatrený samolepiacou vrstvou pre jednoduché vloženie do dokumentácie sterilizácie - denníka.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

    Pre zobrazenie parametrov vyberte variant.

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus
Albert Browne Ltd

Albert Browne Ltd

Riadenie účinnosti umývacích, dezinfekčných a sterilizačných procesov. To je špecializácia, v ktorej Albert Browne Limited celosvetovo dominuje. Chemické testy od Browne stanovujú základ kontroly efektivity procesu. Tieto chemické indikátory postrážia parametre všetkých sterilizačných metód – sterilizácia parou, formaldehydom, plazmou, žiarením, ethylénoxidom i suchým vzduchom.

Všetky produkty Albert Browne Ltd
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.