menu
Úvod Všetky články

Články

 • Dezinfekcia 🧴
  Zamerané na ošetrovanie rán: Ako správne ošetriť rôzne typy poranení a podporiť ich hojenie
  Ošetrenie rany predstavuje dennodennú súčasť zdravotnej starostlivosti. Vhodne zvolený prístup minimalizuje rozvoj komplikácií a napomáha rýchlejšiemu zahojeniu. Vzhľadom k širokému spektru poranení od povrchových odrenín až po hlboké rany je vhodné udržiavať si prehľad o aktuálnych metódach a produktoch na ošetrenie.
 • Akciové ponuky 🔥
  Akciová ponuka pre stomatológov
  Využite našu novú akciovú ponuku stomatologických potrieb s extra zľavovými dňami. Objednávky nad 250 € a viac od nás navyše dostanú darček podľa vlastného výberu.
 • Dezinfekcia 🧴
  Správne riedenie dezinfekcie. Objavte kľúč k jej efektívnej a bezpečnej aplikácii
  Používať dezinfekčné prostriedky náležitým spôsobom je v zdravotníctve úplne zásadné. Nevhodne pripravený roztok však môže byť neefektívny, alebo dokonca škodlivý. Pred personálom tak často stojí otázka, ako nájsť zodpovedajúci pomer riedenia pre rôzne typy výrobkov. Poďme si ju zodpovedať.
 • Dezinfekcia 🧴
  Spôsoby sterilizácie lekárskych nástrojov a zdravotníckeho materiálu
  So sterilizáciou prichádzajú zdravotníci do kontaktu denne, a to primárne cez prácu s najrôznejšími nástrojmi a pomôckami. Je teda nevyhnutné dbať na zásady bariérovej starostlivosti a tie dôsledne dodržiavať. Tak, aby človek nevystavoval možnej nákaze seba ani pacientov. Poďme sa preto na tému pozrieť zblízka.
 • Dezinfekcia 🧴
  Dezinfekčné plány v zdravotníckych zariadeniach. Fakty, informácie a vzory
  Zdravotníctvo je exponovaným miestom možnej nákazy. Dezinfekčný poriadok pomáha podmienky na jej vznik a rozvoj obmedziť na minimum. Dá sa povedať, že je kľúčový pre udržanie vysokého štandardu hygieny a bezpečnosti ako pacientov, tak i personálu. Poďme si ho teda priblížiť.
 • Stomatológia 🦷
  Tajomstvo dokonalého úsmevu: bielenie zubov Opalescence
  Hľadáte účinný a bezpečný spôsob, ktorým dosiahnuť belší a žiarivejší chrup? Potom sú produkty Opalescence pre vás tým pravým. Poďme sa spoločne pozrieť na ich využitie ako v ordinácii, tak doma.
 • Dezinfekcia 🧴
  Dezinfekcia a starostlivosť o ruky – základ správnej hygieny v zdravotníctve
  Hygiena rúk predstavuje kľúčový prvok na prevenciu šírenia infekcií v zdravotníckych zariadeniach. V ambulanciách, v ktorých sa pacienti často striedajú, je nevyhnutná na obmedzenie rizika prenosu infekcií medzi pacientmi a zamestnancami. Poďme si preto priblížiť najdôležitejšie pravidlá správnej hygieny rúk v ambulancii lekára.
 • Stomatológia 🦷
  Inlaye, onlaye, overlaye: Všetko, čo potrebujete vedieť
  Inlaye, onlaye aj overlaye predstavujú veľmi diskutovanú tému. A to, ako medzi zubnými špecialistami, tak pacientmi, ktorí sa pripravujú na zhotovenie jednej z vyššie spomínaných čiastočných náhrad zubu. Poďme si teda tieto moderné a estetické riešenia zubných opráv priblížiť.
 • Dezinfekcia 🧴
  Ako na účinnú a šetrnú dezinfekciu nástrojov v zdravotníctve
  Správna dezinfekcia a manipulácia s ňou. To sú dva faktory, ktoré dokážu zásadným spôsobom predĺžiť životnosť rotačných aj manuálnych chirurgických nástrojov a ďalších lekárskych pomôcok. V článku vám ukážeme tri tipy, ako dezinfikovanie ľahko zvládnuť.
 • Ochranné pomôcky 🧤
  Zdravotnícke rukavice: na čo si dať pozor pri výbere
  Správna ochrana rúk je v zdravotníckych zariadeniach kľúčová. Čo je dobré vedieť, aby ste vybrali také jednorazové rukavice, ktoré personálu poskytnú skutočne spoľahlivú ochranu na mieru?
 • Dezinfekcia 🧴
  3 dôvody, prečo vymeniť postreky za dezinfekčné utierky
  Úsporné, zdraviu prospešné, ihneď pripravené na použitie, s rýchlou dobou účinnosti a širokým spektrom účinkov. Dezinfekčné utierky majú oproti dezinfekčným postrekom mnoho výhod, a preto ich uprednostňuje stále viac ordinácií. Spísali sme pre vás 3 praktické dôvody, prečo ich začať používať aj u vás.
 • Dezinfekcia 🧴
  4 kroky k správnej starostlivosti o odsávacie zariadenie
  Vyberáme vhodné dezinfekcie stomatologických nástrojov. Existujú 3 hlavné kritéria, ktorými je dobré sa pri výbere dezinfekcie odsávacieho zariadenia riadiť.