menu
Úvod Všetky články Dezinfekcia 🧴 3 dôvody, prečo vymeniť postreky za dezinfekčné utierky

3 dôvody, prečo vymeniť postreky za dezinfekčné utierky

Úsporné, zdraviu prospešné, ihneď pripravené na použitie, s rýchlou dobou účinnosti a širokým spektrom účinkov. Dezinfekčné utierky majú oproti dezinfekčným postrekom mnoho výhod, a preto ich uprednostňuje stále viac ordinácií. Spísali sme pre vás 3 praktické dôvody, prečo ich začať používať aj u vás.
 

Dezinfekční ubrousky


1. Šetria čas, námahu a vo výsledku aj váš rozpočet

Dürr Dental FD 312Keby sme mali vybrať najdôležitejší dôvod, prečo používať vlhčené dezinfekčné utierky na menšie plochy a predmety, je to práve komfort. Čistenie a dezinfekcia je s nimi maximálne rýchla a pohodlná – utierku z praktického balenia jednoducho vyberiete a jedným zotretím zdravotnícky prostriedok dezinfikujete.
 
Ušetríte si nelen čas, ale aj fyzickú námahu. Vďaka dezinfekčným utierkam sa vyhnete manipulácii s ťažkými kanistrami, ich zložitému riedeniu a prelievaniu do menších postrekovačov vrátane následného skladovania.
 

2. Šetrné k zdraviu pacientov i personálu

V každodennej prevádzke ordinácie je dezinfekcia plôch a predmetov rutinou. Vykonávate ju mnohokrát, po každom pacientovi, často aj priebežne. Pokiaľ dlhodobo používate postrekové dezinfekcie, vdychovanie aerosólu môže vyvolávať bolesti hlavy, únavu, ospalosť, podráždenie pokožky a rôzne dermatitídy. Dezinfekčné utierky sú oveľa šetrnejšie a dobre znášané pokožkou.


3. Sú rovnako účinné ako postreky, navyše príjemne voňajú

Dezinfekčných utierok je celá rada. Obvykle sa delia na utierky na báze alkoholu a na báze vody. Poďme sa pozrieť, aký je medzi nimi rozdiel.

Dürr Dental FD 350

Dezinfekčné utierky s alkoholom a bez neho

Utierky s alkoholom majú veľmi rýchly účinok: doba expozície je 15 sekúnd. Sú baktericídne vrátane TB, fungicídne a účinné aj proti nezapuzdreným vírusom. Výhodou je aj to, že nezanechávajú žiadne zvyšky alebo šmuhy. Mnohé z nich navyše príjemne voňajú – obľúbené sú napríklad utierky Durr Dental FD 350 so sviežou kvetinovou či citrónovou vôňou.
 
Iným typom sú utierky bez alkoholu. Tie sa v praxi používajú najčastejšie na záver dňa. Zdravotnícke prostriedky totiž účinne dezinfikujú a taktiež čistia. Sú baktericídne (vrátane TB), fungicídne a tiež plne virucídne – teda vr. Hepatitídy A, E, a ďalších neobalených vírusov. 

 
 Ako konkrétne s utierkami zaobchádzať, sa dozviete v tomto inštruktážnom videuĎalšie typy dezinfekčných utierok

Dürr Dental FD 366Okrem týchto dvoch základných kategórií nájdete i utierky na špeciálne použitie v prípade šetrných povrchov. Svoje uplatnenie nájdu napríklad v zubných ordináciách. Ich výhodou je, že nevysušujú poťahy, sú šetrné k plastom či akrylovému sklu a predchádzajú popraskaniu umelej kože. Z tejto kategórie sú ideálnym pomocníkom utierky Dürr Dental FD 366.
 
Každodenná prax dokazuje, že dezinfekčné utierky predstavujú rýchly, účinný a šetrný spôsob dezinfekcie a čistenia zdravotníckych pomôcok.
 

Prezrite si ponuku