menu
Úvod Sterilizácia nástrojov Indikátory a testy sterilizácie Indikátor plazmovej sterilizácie, typ 4, 200 ks
Plazma

Indikátor plazmovej sterilizácie, typ 4, 200 ks

Kód: 2501

Indikátor plazmovej sterilizácie. Podrobný popis

74,90 €
Tovar sa už nepredáva
Tento tovar už nie je možné kúpiť. Pozrite si podobné produkty tu.

Popis produktu

Je určený pre prístroje STERRAD 100 a STERRAD NX. Indikátory sa umiestňujú dovnútra sterilizačných obalov a slúžia na preukázanie účinnej sterilizačnej expozície plazmou peroxidu vodíka.

Skladovanie:
Na chladnom, suchom a tmavom mieste, teplota 0 - 30 ° C, relatívna vlhkosť 30 - 60%. Dátum expirácie je uvedený na balení.

Detail:

Indikátor sa vkladá do sterilizačného obalu potlačenou stranou nahor. Indikačný terč nesmie byť ničím zakrytý, lebo inak by vzhľadom k povrchovo pôsobiacemu sterilizačnému médiu mohlo dôjsť k falošne negatívnemu výsledku skúšky.

Po ukončení sterilizácie porovnajte farbu indikačného terču s menším referenčným terčíkom umiestneným vedľa. Ak je farba indikačného terča rovnaká alebo svetlejšia než farba referenčného terčíka, bola sterilizácia úspešná. Ak je indikačný terč tmavší ako referenčný, bola sterilizácia neúčinná a sterilizáciu treba opakovať s novým indikátorom. Je veľmi dôležité, aby všetok obsluhujúci personál vedel indikátor správne vyhodnotiť a prevádzkovateľ sterilizátora mal zavedený systém hlásenia eventuálnych nezhôd (závad).

Nesmie sa skladovať v prostredí s oxidačnými a inými reaktívnymi substanciami ako sú peroxid vodíka, kyselina peroctová, iné kyseliny a alkálie, glutaraldehyd, formaldehyd, etylénoxid a v priestoroch, kde sú umiestnené sterilizátory STERRAD® a v nich používané sterilizačné kontajnery.

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

Albert Browne Ltd

Albert Browne Ltd

Riadenie účinnosti umývacích, dezinfekčných a sterilizačných procesov. To je špecializácia, v ktorej Albert Browne Limited celosvetovo dominuje. Chemické testy od Browne stanovujú základ kontroly efektivity procesu. Tieto chemické indikátory postrážia parametre všetkých sterilizačných metód – sterilizácia parou, formaldehydom, plazmou, žiarením, ethylénoxidom i suchým vzduchom.

Všetky produkty Albert Browne Ltd
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.