menu
Úvod Sterilizácia nástrojov Indikátory a testy sterilizácie Integračné trubičky pre sterilizátory s cirkuláciou vzduchu, 100 ks
Akciová cena Horúci vzduch

Integračné trubičky pre sterilizátory s cirkuláciou vzduchu, 100 ks

Kód: 7303MED

Integračné sklenené zatavené trubičky naplnené indikačnou tekutinou. Podrobný popis

73,90 €
70 €
-5 %
Skladom viac ako 5 bal
bal

Popis produktu

Tieto indikátory technicky zodpovedajú požiadavkám triedy 6 podľa ISO 11140-1. Možno ich použiť pre kontrolu sterilizácie v teplovzdušných sterilizátoroch s nútenou cirkuláciou vzduchu. Vkladajú sa medzi sterilizované nástroje a pomôcky.

Integračné kontrolné trubičky sú na jednom konci označené zelenou bodkou. Zmena farby tekutiny z červenej na zelenú znamená, že indikátor bol počas sterilizácie vystavený pôsobeniu určitej teploty po určitú dobu, napr. 160 °C / 60 min alebo 170 °C / 31 min alebo 180 °C / 16 min.

Ak sa používajú sterilizačné obaly, vkladajú sa trubičky do týchto obalov. Je vhodné vložiť kontrolnú trubičku medzi najhmotnejšie (a tým najťažšie sterilizovateľné) nástroje alebo pomôcky. Ak tekutina v trubičke nedosiahne po sterilizácii jasne zelenú farbu, ale len farby hnedú až tmavo zelenú, neboli dosiahnuté parametre sterilizácie zodpovedajúce požadovaným hodnotám - sterilizácia by sa mala opakovať. Dosiahnutá zmena farby náplne trubičky v takom prípade nemusí byť časovo stála.

Tieto trubičky sú jediným indikátorom, ktorý spĺňa špecifikáciu pre indikátory triedy 6 podľa ČSN EN ISO 11140-1: 2007 pre sterilizáciu suchým teplom. Tento typ kontrolných trubičiek možno použiť aj v sterilizátoroch bez nútenej cirkulácie vzduchu, ktoré používajú predĺžené doby sterilizácie. Farebná zmena náplne trubičky preukazuje dosiahnutie efektívnej sterilizácie v danom mieste. Je však treba uvážiť, že pri prístrojoch bez nútenej cirkulácie vzduchu môže byť rozloženie teploty (a tím sterilizačnej expozície v komore veľmi nerovnomerné.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Súbory na stiahnutie

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus
Albert Browne Ltd

Albert Browne Ltd

Riadenie účinnosti umývacích, dezinfekčných a sterilizačných procesov. To je špecializácia, v ktorej Albert Browne Limited celosvetovo dominuje. Chemické testy od Browne stanovujú základ kontroly efektivity procesu. Tieto chemické indikátory postrážia parametre všetkých sterilizačných metód – sterilizácia parou, formaldehydom, plazmou, žiarením, ethylénoxidom i suchým vzduchom.

Všetky produkty Albert Browne Ltd
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.