menu
Na okamžité použitie Prekurzor

Korsolex PAA 5 l

Kód: BOD975230
Značka: BODE

Dezinfekčný prípravok pre vyšší stupeň dezinfekcie na baze kyseliny peroctovej. Podrobný popis

42,95 €
Skladom 3 ks
ks
Predaj povolený len na IČO a po vyplnení a overení totožnosti.

Popis produktu

Podľa nariadenia (EU) 2019/1148 spadá tento produkt do kategórie prekurzoru výbušnín a tým sa mení spôsob predaja a nadobudnutia tohoto produktu.

Predaj je povolený len na IČO po vyplnení prehlásenia a overení totožnosti. Bez potvrdeného prehlásenia a overenia totožnosti nebude možné predaj uskutočniť! Prehlásenie musí potvrdiť štatutárny zástupca, prípadne ním splnomocnená osoba.

Vyplnené prehlásenie s overením totožnosti, prosíme, zašlite na adresu: penickova@medplus.sk
 • Široké spektrum účinnosti vrátane virucídneho sporicídneho účinku
 • Pre bezpečnú dezinfekciu tepelne citlivých zdravotníckych pomôcok
 • Ľahká príprava pracovného roztoku
 • Bez obsahu aldehydov
 • Založené na báze kyseliny peroctovej
 • Pre vyšší stupeň dezinfekcie s účinnosťou za 15 minút

Zloženie: Základný roztok na okamžité použitie (čerstvo aktivovaný) obsahuje 1200 ppm peroctovej kyseliny; koncentrácia sa v priebehu používania znižuje musi byť pravidelne kontrolovaná testovacími prúžkami Korsolex® PAA test.

Pri koncentrácii kyseliny peroctovej minimalne 900 ppm Korsolex® PAA zostáva účinný proti celému mikrobiologickému spektru.

Mikrobiologická účinnosť: baktericídny, fungicídny na kvasinky, fungicídny, tuberkulocídny, mykobakteriocídny, sporicídny, virucídny.

Použitie: Predtým, než vložíte zdravotnícky prostriedok do dezinfekčného roztoku Korsolex® PAA, musi byť dôkladne vyčistený v pred-dezinfekčnom kúpeli.. Žiadne zdravotnícke prostriedky nesmú obsahovať organické znečistenie.

Čistenie je životne dôležité vzhľadom k tomu, že rezíduá organického znečistenia ovplyvňujú stabilitu účinných látok, čo vedie k ich rýchlemu rozkladu. Medzi čistením a dezinfekciou nástroje dôkladne opláchnite vodou.

Príprava pracovného roztoku: Nalejte koncentrovaný Korsolex® PAA-Activator (je súčasťou balenia) z malej fľaštičky do veľkého kanistra (Korsolex® PAA) tesne pred prvým použitím. Použite vhodné rukavice a ochranné okuliare. Pripravovaný roztok dôkladne pretrepte, aby došlo k rovnomernej aktivácii. Nalejte aktivovaný pracovný roztok do dezinfekčnej vane; potom je roztok pripravený na použitie.

Pripravený aktivovaný nekontaminovaný pracovný roztok je použiteľný 5 dní - skladovaný v uzatvorenej dezinfekčnej vani. Dátum a čas prípravy roztoku musí byť zaznamenaný. V jednom roztoku môže byť dezinfikovaných až 50 vyčistených flexibilných endoskopov. Po uplynutí expozičnej doby musia byť zdravotnícke prostriedky opláchnuté vodou v kvalite minimálne pitnej vody, po vyššom stupni dezinfekcie sa použije sterilná voda. K odstráneniu všetkých rezíduí odporúčame použiť dva kúpele vždy s čerstvou vodou a do každej ponoriť nástroj na 5 minút.

Dôležité:

Kontrolujte koncentráciu kyseliny peroctovej v roztoku testovacími prúžkami Korsolex® PAA test po prestávkach, dlhších časoch pôsobenia, zvýšenej frekvencii vkladania zdravotníckych pomôcok a pred začiatkom pracovného dňa.

Vhodný pre:

-flexibilné endoskopy, anesteziologické materiály a chirurgické nástroje

-termoplasty elastoméry

Nie je vhodný pre:

-chirurgické nástroje s časťami z tvrdokovu

- inštrumenty s eloxovanými časťami

- držadlá nástrojov obsahujúce titán

- kontaminované inštrumenty  

 

Pred použitím zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro odporúčame poradu s lekárom. Starostlivo si prečítajte informácie o výrobku a ak je súčasťou, tak aj návod na jeho použitie.

Klinická účinnosť zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro nemusí byť zaručená, lepšia alebo rovnocenná s účinnosťou inej liečby alebo inej zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro a jeho použitie môže byť spojené s rizikami.

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

 • Objem
  5 l
 • Druh tovaru
  Zdravotnícka pomôcka

Súbory na stiahnutie

Pre stiahnutie dokumentov je nutné prihlásiť sa. Ešte nie ste zaregistrovaní? Využite všetky výhody registrácie.

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

BODE

BODE

BODE Chemie je popredný špecialista na dezinfekciu, hygienu a starostlivosť o pokožku. Svojimi výrobkami chráni pacientov i zdravotníkov pred infekciami a kontamináciou. Bode Sterillium predstavuje vôbec prvú predajnú dezinfekciu rúk na báze alkoholu. Rovnomenná rada určuje štandardy dezinfekčných prípravkov. Obľube sa teší tiež alkoholová dezinfekcia pokožky s odmasťovacím a reziduálnym účinkom Bode Cutasept.

Všetky produkty BODE
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.