menu
Úvod Dezinfekcia Zariadenia na dezinfekciu vzduchu Spectra hybrid, žiarič a generátor ozónu, biely na kolieskach
Doprava zadarmo

Spectra hybrid, žiarič a generátor ozónu, biely na kolieskach

Kód: SPECTRA

Profesionálne vysokovýkonné hybridné zariadenie ktoré kombinuje vysoký výkon uzavretého ge... Podrobný popis

od 1 533,60 €
Cena na vyžiadanie
Na objednávku

Popis produktu

Pri tomto produkte je cena dopravy riešená individuálne, na základe objednávky.
Cena sa odvíja od konfigurácie výrobku. 
Základná verzia biely na kolieskach cena 1279 eur.


Profesionálne vysokovýkonné hybridné zariadenie ktoré kombinuje vysoký výkon uzavretého germicídneho žiariča a generátora ozónu.

Je určený na sterilizáciu vzduchu za prítomnosti ľudí s funkciou manuálnej aktivácie ozónového generátora pre dezinfekciu celého priestoru pomocou vytvoreného ozónu.

FUNKCIA UZAVRETÉHO GERMICÍDNEHO ŽIARIČA Uzatvorený germicídny žiarič je zariadenie, ktoré slúži na dezinfekciu vzduchu v priestoroch interiéru. Toto zariadenie sa používa za prítomností ľudí nakoľko z neho nevyžaruje do priestoru žiadne UVC žiarenie. Dezinfekciu vzduchu zabezpečujú UVC žiarivky, ktoré produkujú ultrafialové žiarenie o vlnovej dĺžke 253,7nm a zabudovaný potrubný  ventilátor o výkone max 360m3/h vzduchu. Ventilátor zabezpečuje plynulé prúdenie vzduchu popri UVC žiarivkách, čím sa ničia vírusy a baktérie. UV svetlo s  vlnovou dĺžkou 253,7nm je ľahko absorbovateľné bunkami a má najsilnejšie dezinfekčné schopnosti. UV svetlo preniká vonkajšou bunkovou membránou mikroorganizmov, prechádza telom bunky, dosiahne DNA a trvalo mení genetický materiál. Všetky organizmy obsahujú DNA (deoxyribonukleovú kyselinu) alebo RNA, pri ktorej porušení organizmus uhynie. UVC žiariče sa používajú v zdravotníctve a v nemocniciach desiatky rokov na sterilizáciu vody, vzduchu, nástrojov ale aj v iných odvetviach.
 

Technické parametre

 • Napájanie: 230V/50Hz
 • Výkon UVC žiariviek: 220W
 • Výkon generátora ozónu : 20.000mg/h
 • Výkon ventilátora: max 360m/h
 • Regulácia ventilátora: Pomocou pevného potenciometra
 • Počet UVC žiariviek : 4ks
 • Výrobca UVC žiariviek : PHILIPS alebo OSRAM
 • Vlnová dĺžka žiariviek : 253,7nM
 • Typ žiariviek: 2G11
 • Počet keramických platničiek pre výrobu ozónu: 4ks 
 • Výkon ozónu pre jednu platničku: 5000mg/h
 • Ovládanie: Diaľkovým ovládaním s možnosťou časovania a s LCD
 • Hmotnosť zariadenia bez stojana: 8,3kg
 • Dĺžka zariadenia: 100 cm
 • Materiál zariadenia: kompletne s nerezovej ocele AISI 304
 

Účinky ozónu a jeho vplyv: účinnosť ozónu proti baktériám a vírusom je vysoká – až 99,9 % OZÓN je 200-násobne účinnejší ako chlór. Napr.: baktériu E.coli zabije 3.000 krát rýchlejšie ako chlór Vďaka tomu, že ozón je plyn O3, tak prenikne úplne do všetkých medzier, pórov materiálov ako poťahy, koberce, záclony, do nábytku, do ventilačných potrubí a podobne. Nakoľko je ozón plyn tak nezanecháva žiadne povlaky len úplne čerstvý vzduch. Po rozpade ostáva z molekuly O3 molekula kyslíka O2.   Priestory, ktoré sú určené na dezinfekciu ozónom musia spĺňať nasledovné požiadavky:

 • v priestoroch sa nemôže nachádzať žiadny človek
 • v priestoroch sa nemôže nachádzať žiadne zviera ani živočích
 • priestory musia byť uzatvoriteľné dverami alebo oknami
 • do priestorov nemôže nikto vstúpiť až kým nebudú riadne vyvetrané
Dezinfekcia s následným vetraním trvá niekoľko hodín. Generátor ozónu je zariadenie pre zdravotnícke, súkromné, priemyselné a obchodné účely. Generátor produkuje ozón. Ozón je jedným z najúčinnejších známych dezinfekčných prostriedkov. Baktericidný a virocidný účinok nastáva, keď je koncentrácia približne na úrovni 13 µg / dm3. Je asi 50 krát účinnejší a 3000 násobne rýchlejší ako účinok chlóru. Ozón je dráždivý plyn, ktorý poškodzuje biologické membrány reakciami voľných radikálov s membránovými zložkami. Akonáhle sa dostane do živých buniek ozón, inhibuje pôsobenie bunečných enzýmov a zastaví intracelulárne dýchanie. Prvými príznakmi podráždenia ozónom (pozorovateľné už na úrovni 0,1 µg / dm3 ) sú kašeľ, bolesť v krku, ospalosť alebo bolesť hlavy. Polčas rozpadu ozónu je cca 30 minút, preto jeho primárna koncentrácia klesá na cca. 6% za dve hodiny. Po ozonizácii je potrebné počkať 60 minút a následne môžete zvyšné množstvo ozónu odvetrať . Pokiaľ potrebujete zostať v dezinfikovaných priestoroch. Koncentrácia ozónu v koncentrácii 0,1 ppm je pre človeka neškodná až do maximálne 8 hodín expozície. Koncentrácia ozónu pri 10 ppm je nebezpečná už po niekoľkých minútach expozície. (a čím vyššia je koncentrácia, tým rýchlejší je polčas rozpadu). Prevádzka niekoľkých vysoko výkonných generátorov ozónov v malom uzavretom priestore môže zvýšiť výstupnú koncentráciu. Výsledkom bude toxická a smrteľná atmosféra. Profesionálna prevádzka ozónových generátorov vyžaduje profesionálnych alebo poučených operátorov.

 

Pred použitím zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro odporúčame poradu s lekárom. Starostlivo si prečítajte informácie o výrobku a ak je súčasťou, tak aj návod na jeho použitie.

Klinická účinnosť zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro nemusí byť zaručená, lepšia alebo rovnocenná s účinnosťou inej liečby alebo inej zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro a jeho použitie môže byť spojené s rizikami.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

 • Druh tovaru
  Zdravotnícka pomôcka

Videa

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.