menu
Úvod Chirurgia Šitie Chiraflon monofil modrý 4/0 (1,5) 45 cm, DS15, 24 ks v balení

Chiraflon monofil modrý 4/0 (1,5) 45 cm, DS15, 24 ks v balení

Kód: CHRTF6106-2
Výrobca: Chirmax

Chiraflon monofil blue je syntetické, monofilné, nevstrebateľné vlákno vyrobené z PVDF. Podrobný popis

71,50 €
Skladom viac ako 5 bal
bal
Nákup tohto produktu umožňuje iba zdravotníckym zariadeniam.

Popis produktu

Chiraflon monofil blue s ihlou

Priemer vlákna: (USP) 4/0 - (EP) 1,5  = Ø 0,150 - 0,199

Počet a dĺžka vlákna: 1 x 45 cm

Farba vlákna: modrá

Typ ihly:  3/8 kruhového tvaru, celorezná ihla, trojuholníkový tvar

Chiraflon monofil blue je syntetické, monofilné, nevstrebateľné vlákno vyrobené z PVDF (podobné teflónu). Z fyziologického hľadiska je inertné. V tkanive sa chová úplne nedráždivo. Chiraflon je optimálne hladký a má výbornú uzlitelnosť. Vlákno je charakterizované vysokou pevnosťou v ťahu. Ani pri vysokom zaťažení sa vlákno neštiepi. Enzymatickej degradácii nepodlieha ani po dlhodobej implantácii. Vlákno má veľmi slabý pamäťový efekt.

Chiraflon je ideálne nevstrebateľné vlákno pre chirurgické využitie. Je vhodný k použitiu v cievnej chirurgii, kardiochirurgii, k šitiu šliach, fascií a intradermálneho stehu.

Indikácie: Kardiovaskulárna chirurgia, bezpodmienečne pri spojení protézy so stenou srdca alebo cievy. Všeobecne vždy, keď treba dlhodobé alebo trvalé mechanické záruky pevnosti ťahom namáhanej štruktúry vo všetkých operačných odboroch, hlavne ortopédii, traumatológii (šľachy), plastickej a očnej chirurgii (ideálny ako dočasný, ľahko odstrániteľný steh).

Reakcie v tkanive: Minimálna počiatočná zápalová reakcia s následnou postupnou fibróznou enkapsuláciou vlákna. Neinterferuje s existujúcou infekciou v rane, uzly sa z rany nevylučujú.

Kontraindikácie: Vzhľadom k absolútnej nevstrebateľnosti nemožno použiť ku stehom, ktoré prenikajú do vnútorného priesvitu tubulárnych štruktúr zažívacieho traktu a vývodných močových ciest.Ilustračná fotografia.

Pred použitím zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro odporúčame poradu s lekárom. Starostlivo si prečítajte informácie o výrobku a ak je súčasťou, tak aj návod na jeho použitie.

Klinická účinnosť zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro nemusí byť zaručená, lepšia alebo rovnocenná s účinnosťou inej liečby alebo inej zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro a jeho použitie môže byť spojené s rizikami.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

  • Druh tovaru
    Zdravotnícka pomôcka

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus
Chirmax

Chirmax

Český Chirmax dodává chirurgické šicie materiály zdravotníckym profesionálom už viac ako 85 rokov. Značka sa pri výrobe riadi najnovšími výskumami a technológiami. Aj preto môže od roku 1999 používať označenie CE. Aktuálne má najucelenejšiu ponuku, ktorá zahŕňa vstrebateľné i nevstrebateľné šicie materiály pre chirurgiu. Medzi tie nevstrebateľné patrí Silon či Silk braided. Vstrebateľné materiály reprezentujú výrobky Chirlac Rapid, Chiralen alebo Chiraflon.

Všetky produkty Chirmax
Medplus
Doprava zadarmo
Kvalitné zabalenie a dodanie do druhého dňa. Zadarmo pri nákupe nad 79 €.
Medplus
Poradíme vám
O produktoch vieme skoro všetko a dokážeme poradiť nielen začínajúcim ordináciám.
Medplus
Od roku 2006
Sme spoľahlivý dodávateľ zdravotníckeho vybavenia pre súkromné ordinácie.
Medplus
Mimoriadny servis
Bezplatná linka, darčeky k objednávkam a ústretové riešenie všetkých situácií.
Medplus
Väčšina skladom
Široký výber z tisícky produktov skladom. Vďaka tomu ihneď odosielame.