menu
Úvod Výplne Výplňové cementy SDI Riva self cure HV kapsule
Doprava zadarmo

SDI Riva self cure HV kapsule

Kód: 8630001AM
Značka: SDI

Rtg kontrastný chemicky tuhnúci skloionomérny výplňový materiál s vysokou viskozitou, ktor Podrobný popis

VYBERTE VARIANT

112 €
Pre zobrazenie dostupnosti vyberte variant
ks

Popis produktu

Rádioopákny chemicky tuhnúci skloionomérny výplňový materiál. Riva Self Cure - vysoká viskozita.

Vlastnosti a výhody:

 • objemový výplňový systém z hybridného skla
 • štyrikrát vyššia viskozita ako u Riva SC
 • vďaka vynikajúcej adhézii k zubu, uvoľňovaniu fluoridov, vysokej tlakovej pevnosti a vynikajúcej estetike je odporúčaný pre širokú škálu klinických aplikácií
 • má výborný marginálny uzáver, zanedbateľné zmrštenie, a je preto vhodný pre veľké výplne
 • nelepí sa, má vynikajúce tvarovacie a modelovacie vlastnosti
 • jednoduchá aplikácia
 • vysoká rádiopacita
 • dlhodobá odolnosť voči kyselinám
 • dodáva sa iba vo forme kapsúl

Jednoduchá aplikácia

Nové kapsule Easy Activation sa teraz aktivujú o 70 % ľahšie. To vám ušetrí čas a úsilie pri príprave výplne.

Bioaktívne hybridné sklo

Riva Self Cure obsahuje výplň ionglass™ vyrobenú z jedinečnej zmesi vysoko ultrajemných sklenených častíc rôznych veľkostí. Toto patentom chránené bioaktívne hybridné sklo umožňuje realizáciu dlhodobých výplní. Ľahko sa s ním manipuluje, je pevné a pôsobí esteticky.

Výplň ionglass™ obsahuje fluoridové a stronciové ióny, ktoré synergicky zvyšujú bioremineralizáciu zubov. Vynikajúca biokompatibilita zaisťuje zdravší chrup, výplň vydrží dlhšie a pacient bude spokojnejší.

Riva Self Cure je biomimetický prípravok

Riva Self Cure nahrádza dentín a napodobňuje niektoré jeho prirodzené vlastnosti. Technológia ionglass™ pre Riva Self Cure napodobňuje hydrofilné vlastnosti dentínu a koeficient tepelnej rozťažnosti. Aby bola obnova časovo efektívna, nie je nutné použiť leptanie ani lepidlo. Tým sa pre pacienta dramaticky znižuje doba na zubárskom kresle a riziko precitlivenosti. Pacient s príjemným úsmevom a bez precitlivenosti má lepšiu kvalitu života.

Vynikajúce uvoľnenie fluoridu

Mimoriadne silná hybridná matica zaisťuje vynikajúce uvoľňovanie fluoridov,† zvyšuje ochranu proti zubnému kazu a má veľmi nízke opotrebenie, ktoré zakaždým umožňuje dokonalú dlhodobú objemovú výplň.

Dlhodobá odolnosť voči kyselinám

Technológia ionglass™ stimuluje biomineralizáciu dentínu presýtením minerálov v jeho organickej matrici. Výsledkom je tvorba kryštálov fluorapatitu, ktoré sú odolnejšie voči napadnutiu kyselinami ako prirodzený zub, čo pacientom pomáha pri problémoch s baktériami a kyslosťou v ústach. Norma ISO stanovuje, že erózia spôsobená aciditou nesmie pre daný materiál presiahnuť hodnotu 0,17 mm. Riva Self Cure odolá kyslému ústnemu prostrediu.

Nesmierne jednoduchá manipulácia

Vďaka inovatívnym časticiam ionglass™, ktoré umožňujú lepšiu manipuláciu, pretože prípravok je krémovejší, nepriľnavý a hladký, sa Riva Self Cure ľahko vytlačí do kavity. Leštiteľnosť je jednoduchšia a zachová sa dlhodobá integrita povrchu. Pokiaľ potrebujete výnimočne zbaliteľný materiál s vysokou viskozitou, použite Riva Self Cure HV.

Prípravok Riva Self Cure bol nezávisle vyhodnotený ako látka pre vynikajúcu manipuláciu. Vďaka jedinečnému vzorcu je menej vláknitý alebo lepkavý, takže jeho umiestnenie je rýchlejšie a jednoduchšie.

Jednoduchšie vytlačenie

Riva Self Cure sa vytlačí o 70 % ľahšie ako iné produkty. Tým sa minimalizuje trasenie rúk a svalové napätie, čo vám dáva väčšiu stabilitu a kontrolu pri umiestňovaní výplní.

Voľba doby tuhnutia pre všetky typy ošetrení

Rôzne klinické scenáre vyžadujú rôznu dobu tuhnutia. Riva Self Cure Fast Set (sada pre rýchle vytvrdnutie) ponúka najrýchlejšiu dobu tuhnutia v prípadoch, keď sa vyžaduje rýchly zákrok. Pokiaľ je potrebných viac času, Riva Self Cure ponúka ideálny časový rámec, vďaka ktorému môžete pracovať pohodlne a s istotou.

Voľba viskozity

Riva Self Cure je k dispozícii v celom rade viskozít a priehľadností. Vyberte si tú, ktorá vyhovuje vašim preferenciám ohľadom umiestnenia výplne.

Používa sa ako náhrada dentínu, ART techniku, pre podložky, antistresové výplne I. a II. triedy, abrazívne lézie, cervikálne erózie, výplne koreňového povrchu, dočasné výplne a výplne mliečnych a geriatrických zubov.

Balenie:

 • 50 kapsúl

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

  Pre zobrazenie parametrov vyberte variant.

Súbory na stiahnutie

Pre stiahnutie dokumentov je nutné prihlásiť sa. Ešte nie ste zaregistrovaní? Využite všetky výhody registrácie.

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

SDI

SDI

Váš úsmev, náš cieľ. Tak znie motto spoločnosti SDI, Southern Dental Industries. Jej doménou sú tri vé - výskum, vývoj a výroba profesionálnych materiálov pre dentistu. Tie putujú z austrálskej Victorie do viac ako 100 krajín sveta. Naši zubní špecialisti po nich tiež radi siahajú. A to pre svoju precíznosť a inovatívnosť. Obľúbený je napríklad kvalitný amalgám SDI Permite či všestranný kompozit Wave HV.

Všetky produkty SDI

Produkt je v kategóriách

Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.