menu
Úvod Dentálne prístroje Digitálne čističky a príslušenstvo Ultrazvuková čistička Dental s riadeným preplachom dutín
Doprava zadarmo

Ultrazvuková čistička Dental s riadeným preplachom dutín

Kód: K-17FE

Efektívne čistenie inštrumentária v krátkom čase a bez námahy. Podrobný popis

3 399 €
Na objednávku
ks

Popis produktu

Ultrazvuková kompaktná čistička K-17FE s riadeným preplachom dutín s digitálnym ovládaním.

POUŽITIE

Ultrazvukové kompaktné čističky sú určené na čistenie predmetov z rôznych materiálov, ako je kov, sklo, keramika, plastické hmoty a iné od voľne priľnutých nečistôt a mastnoty.

POPIS VÝROBKU

Ultrazvuková čistička sa skladá z dvoch základných častí: ultrazvukového generátora a vane s upevnenými ultrazvukovými piezoelektrickými meničmi. Vaňa aj generátor sú umiestnené v spoločnom plášti z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je upevnený na podstavci. Bežné je stolné prevedenie. K čističke je možné dodať pojazdný vozík, ktorého cena nie je zahrnutá v základnej ponuke.

Na prednej strane čističky, v jej spodnej časti, sú umiestnené: 

*Sieťový vypínač s kontrolnou žiarovkou

* Digitálny panel ovládania

Na bočnej strane čističky je umiestnený vypúšťací ventil.

Na zadnej strane plášťa vane je umiestnený typový štítok. Podstavec vane je na gumových nožičkách a je tu vyvedená sieťová šnúra, umiestnená sieťová poistka a uzemňovací kolík. Systém je jednoduchý a stavebnicový. Čističku je možné využiť aj ako klasickú ultrazvukovú kúpeľ - čistené predmety sa umiestni do jednoduchého nerezového koša a čistiaci efekt je povrchový. Ak sú čistené nástroje dutinové, je možné jednoduchým spôsobom napojiť všetky dutiny na špeciálny port, ktorý je na obehové čerpadlo pripojený rýchlospojkou.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Hlavný prívod: 230V / 50Hz

Maximálna priekopa: 2150 VA

Pracovná frekvencia: 38kHz ± 20 %

Ochrana: samočinným odp. od zdroja

Odrušenie: EN 55 011

Krytie: IP22, EN 60529

Ohrev: 1400 W

VF výkon: max.750 W

Poistka zariadenia: T10A // 250V

Poistka generátora: F5A / 250V

Pracovný objem vane: podľa typu zariadenia

Max. dovolená teplota média: 80 ° C

PREVÁDZKOVÉ PODMIENKY

Pristroj prevádzkujte pri rozmedzí okolitých teplôt medzi + 5 až + 40 stupňami Celzia a maximálnej relatívnej vlhkosti vzduchu okolo 80%.

HYGIENICKÉ A BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA

Nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom Pri práci s ultrazvukovou čističkou je potrebné dodržiavať všetky predpisy, ktoré sa vzťahujú k práci s elektrickým zariadením

Nebezpečenstvo vzniku požiaru

V ultrazvukovej čističke nie je dovolené používať výbušné, horľavé, silne korodujúce alebo toxické či prchavé látky.

NEBEZPEČENSTVO ÚRAZU CHEMICKÝMI ALEBO INAK nebezpečnými látkami

Pri činnosti ultrazvukovej čističky je nutné používať ochranné pomôcky, ktoré sú odporúčané hygienickými predpismi pre zaobchádzanie s čistiacim médiom alebo s čistenými predmetmi a dodržiavať pokyny výrobcov čistiaceho média, chemikálií. Vyhýbajte sa akémukoľvek kontaktu s čistiacim médiom v zariadení, zabezpečte dôkladné větrání.Dbejte na osobnú bezpečnosť pri manipulácii s čistenými predmetmi a to pred vlastným čistením aj po ňom. Dodržujte hygienické opatrenia nariadené pre takúto činnosť

NEBEZPEČENSTVO ÚRAZU ultrazvukovou energiou

Do pracovnej komory / ultrazvukovej vane nevkladajte prsty, ruky ani iné časti tela, pokiaľ je prístroj v činnosti! Ultrazvukové vibrácie môžu pôsobiť nepríjemne a dráždiť pokožku! OBSLUHUJÚCE PRACOVNÍK NESMIE VO VZDIALENOSTI 1 M OD PRÍSTROJA (rozumej OD PRÍSTROJA V CHODE) stráviť viac AKO 4 HODINY ZA pracovnú smenu.

NÁVOD NA OBSLUHU Ultrazvukovú čističku umiestnite do vyhradeného priestoru, vhodného na využívanie technologických účinkov ultrazvuku (čistenie predmetov). Prostredie musí byť suché a bez výparov chemických látok či inak agresívnych látok. Dbajte na čistotu vane, zvlášť potom na čistotu ovládacieho panelu.Zajistěte dostatočné vetranie a tiež prístup vzduchu zo spodnej strany (postačí postavenie na gumové nožičky). Najjednoduchšie obsluhy dosiahnete, ak budete mať pripravenú hadicu na napúšťanie vane (vykonáva sa mechanicky) a vypúšťací ventil napojte na odtokovú hadicu, ktorá vedie do odpadu

a) Naplňte vaňu čistiacim médiom po značku (3-4 cm od horného okraja vane). Výšku hladiny je potrebné kontrolovať aj počas prevádzky!

b) Napojte prístroj na prívod elektrickej energie prostredníctvom sieťového kábla, nikdy však na 110 V.

c) Pri čistení používajte zásadne kôš! Nikdy neklaďte čistené predmety priamo na dno!

d) Prístroj uveďte do chodu zapojením sieťového spínača POWER a pokračujte podľa toho, aké funkcie prístroja chcete využiť.1. Tlačidlo DEGAS odporúčame využiť vždy po výmene čistiaceho roztoku - zapnite tlačidlo a spustite prístroj na kratšiu dobu, cca 10 minút, čistiaci kúpeľ bude zbavená plynů.NIKDY VŠAK NESPÚŠŤAJTE PREVÁDZKU PRÍSTROJA, AK NIE JE napustený dostatočným množstvom čistiaceho roztoku !!! HROZÍ POŠKODENIE GENERÁTORA aj ultrazvukových piezokeramických meničov.

2. Zapojením módu SWEEP docielite rovnomerné rozmietanie prostredníctvom nastavenia generátora. Túto funkciu odporúčame využiť pri každom čistení.

3. Nastavte pomocou šípok v zelenom poli požadovaný čas v intervale od 1 do 90 minút, znamienko "-" značí nastavenie trvalého chodu.Hodnota sa objaví v políčku nad šípkami.

4. Šípky v červenom poli slúžia na nastavenie požadovanej teploty. Odporúčame však vzhľadom k vlastnostiam kavitácie nepoužívať v jednom čistiacom cykle teplotu vyššiu ako 60 stupňov Celzia zároveň s ultrazvukom. Účinnosť umývania sa s vyššou teplotou v ultrazvukovom kúpeli znižuje. Je však možné vaňu použiť pre termodezinfekci, teda čistenie pri teplote nad 90 stupňov Celzia, nie však v kombinácii s UZV. Ideálna teplota kúpeľa pri maximálnom využití efektu kavitácia sa pohybuje do 40oC. Upozornenie: pri činnosti generátorov sa teplota kúpeľa postupne automaticky zvyšuje. Nastavenú teplotu zobrazuje opäť políčko nad šípkami.

5. Pomocou šípok v oranžovom poli voľte intenzitu kavitácia v závislosti od materiálu predmetov na čistenie, na ich citlivosti.Volte na stupnici 0 (bez kavitácie), 1 - 9 od najnižšej po najvyššiu ultrazvukový efekt - vizuálna kontrola nastavenia je možná prostredníctvom políčka nad šípkami .

6. Nastavenie hodnôt je možno počas chodu upravovať.

7. Aktuálne dosiahnuté hodnoty zistíte stlačením žltého políčka REAL. Uvidíte tak, koľko času zostáva, aká je skutočná teplota roztoku. V tomto režime však nie je možné hodnoty nastavenia meniť.

8. Svietiace diódy vypovedajú rovnako o chode prístroja: zelená dióda znamená zapnutý ultrazvuk, červená dióda vyhrievanie kúpele. Táto po dosiahnutí požadovanej teploty zhasne.

9. Tlačidlom ON / OFF sa spúšťa a zastavuje vlastný proces čistenia.

10. Ak využívate špeciálne čistenie dutých nástrojov a vložili ste rozdeľovač s napojenými nástrojmi, nezabudnite uviesť do chodu čerpadlo - vypínač vedľa digitálneho panelu

11. Po ukončení čistiaceho cyklu môžete ponechať použitý roztok pre ďalšie použitie. Na konci pracovného dňa využite k vypusteniu obsahu vane odtokový ventil.

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.