menu
Úvod Gynekológia Vnútromaternicové telieska Teliesko vnútromaternicové Flexi-T 300, 1 ks

Teliesko vnútromaternicové Flexi-T 300, 1 ks

Kód: 127022

Vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom bárnatým. Podrobný popis

17,90 €
Skladom viac ako 20 ks
ks
Nákup tohto produktu sa umožňuje iba zdravotníckym zariadeniam po predchádzajúcej registrácii.

Popis produktu

Vnútromaternicové teliesko Flexi-T

Vnútromaternicové telieska predávame len poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a lekárňam.

Flexi-T je vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom bárnatým, ktorý spôsobuje jeho viditeľnosť pre RTG zariadenie. Rozmery Flexi-T 300 / 300D sú 29 mm (dĺžka) a 23 mm (šírka). U Flexi-T (+) 300 drôt poskytuje plochu 300 mm². Na os je upevnená plastová niť bez uzla. Polypropylénová trubička zavádzača má priemer len 3,5 mm a Flexi-T preto môže byť použitý aj pre ženy s úzkym endocervikálnym kanálom. Jednoduchá metóda zavádzania jednou rukou nevyžaduje piest. Za účelom indikácie hĺbky zavedenia vzhľadom k dĺžke krčka maternice (ktorú je potrebné určiť pred zavádzaním) má trubička zavádzača stupnicu v centimetroch a je špeciálne označená v dĺžke 4 cm, 7 cm a 10 cm. Tieto značky a cervikálna zarážka umožňujú lekárovi určiť, kedy teliesko prešlo krčkom maternice a dosiahlo maternicového fundusu. Design telieska Flexi-T je založený na údajoch, získaných počas rozsiahlych meraní priečnych a pozdĺžnich rozmerov maternicových dutín in vivo u tisícky plodných žien každého veku a všetkých paritných skupín, čo viedlo k optimálnej kompatibilite. Tvar Flexi-T zamedzuje dráždenie sliznice maternice, zabezpečuje stabilné umiestnenie telieska u fundu a predchádza jeho vypudeniu.

INDIKÁCIE
Flexi-T 300 / 300D; Vnútromaternicové antikoncepčné teliesko pre Unipar a neplodné. Tiež pre postkoitálnu intercepciu.

DOBA ZAVÁDZANIA
Flexi-T možno zaviesť v ľubovoľný deň menštruačného cyklu, avšak zavádzanie počas menštruácie má nasledujúce výhody: (a) pravdepodobnosť tehotenstva je najnižšia; (B) zavádzanie je jednoduché a možno predísť ďalšiemu krvácaniu.

Postkoitálne zavedenie na účel intercepcie sa odporúča do piatich dní po styku. Popôrodné zavedenie je možné vykonať po 6 - 8 týždňoch alebo je ho možné odložiť do doby, kedy je ukončené zavinutie maternice. Ak je zavinutie podstatne oneskoré, zvážte možnosť počkať so zavedením Flexi-T 12 týždňov. V prípade obtiažneho zavedenia a / alebo nezvyčajnej bolesti či krvácania počas zavádzania, je nutné okamžite vykonať fyzické vyšetrenie a ultrazvuk na vylúčenie perforácie. Po terapeutickom aborte v prvom trimestri môže byť teliesko Flexi-T spravidla zavedené okamžite.

DĹŽKA POUŽITIA
Výmena telieska Flexi-T za nové sa odporúča po piatich rokoch. Nové teliesko Flexi-T môže byť zavedené okamžite po odstránení starého.

Pred použitím zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro odporúčame poradu s lekárom. Starostlivo si prečítajte informácie o výrobku a ak je súčasťou, tak aj návod na jeho použitie.

Klinická účinnosť zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro nemusí byť zaručená, lepšia alebo rovnocenná s účinnosťou inej liečby alebo inej zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro a jeho použitie môže byť spojené s rizikami.

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

  • Balenie
    1 ks
  • Obchodný názov
    FLEXI-T 300
  • Druh tovaru
    Zdravotnícka pomôcka

Súbory na stiahnutie

Pre stiahnutie dokumentov je nutné prihlásiť sa. Ešte nie ste zaregistrovaní? Využite všetky výhody registrácie.

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

Prosan International B.V.

Prosan International B.V.

Firmu Prosan si najskôr vybavíte, keď vám povieme názov Flexi-T. Ide o inovatívne medené vnútromaternicové teliesko. Zavádza sa ľahko jednou rukou, takže nevyžaduje piest. Vďaka vedeckému meraniu maternicových dutín tisícok žien každého veku je teliesko Flexi-T naozaj kompatibilné a stabilné. Navyše nedráždi sliznicu maternice a je ho vidieť RTG zariadeniami. Teliesko používajú ženy v Európe, Južnej Amerike, Kanade, severnej Afrike aj na Strednom východe.

Všetky produkty Prosan International B.V.
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.