menu
Úvod Gynekológia Vnútromaternicové telieska Teliesko vnútromaternicové Flexi-T +380, 1 ks

Teliesko vnútromaternicové Flexi-T +380, 1 ks

Kód: 138022

Vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom barnatým. Podrobný popis

19,40 €
Skladom viac ako 20 ks
ks
Nákup tohto produktu sa umožňuje iba zdravotníckym zariadeniam po predchádzajúcej registrácii.

Popis produktu

Vnútromaternicové telieska predávame iba poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a lekárňam.

Flexi-T je vnútromaternicové teliesko vyrobené z polypropylénu zmiešaného so síranom bárnatým, ktorý spôsobuje jeho viditeľnosť pre RTG zariadenia. Jednoduchá metóda zavádzania jednou rukou nevyžaduje piest. Dizajn telieska Flexi-T je založený na údajoch, získaných počas rozsiahlych meraní priečnych a pozdĺžnych rozmerov maternicových dutín in vivo u tisícov plodných žien každého veku a všetkých paritných skupín, čo viedlo k optimálnej kompatibilite. Tvar Flexi-T zamedzuje dráždeniu sliznice maternice, zabezpečuje stabilné umiestnenie telieska u fundu a predchádza jeho vypudeniu.

Rozmery Flexi-T+ 380 sú 32 mm (dĺžka) a 28 mm (šírka). Okolo osi je ovinutý medený drôt najvyššej čistoty (99,9 %) s priemerom 0,3 mm. Pri Flexi-T+ 380 má drôt a dva medené goliere o čistote 99,9 % na priečnych ramienkach, čo vytvára plochu 380 mm². Na os je upevnená plastová niť bez uzla. Polypropylénová trubička zavádzača má priemer iba 3,5 mm a Flexi-T preto môže byť použitý aj pre ženy s úzkym endocervikálnym kanálom. Za účelom indikácie hĺbky zavedenia vzhľadom k dĺžke krčka maternice (ktorú je potrebné určiť pred zavádzaním) má trubička zavádzača stupnicu v centimetroch a je špeciálne označený v dĺžke 4 cm, 7 cm a 10 cm. Tieto značky a cervikálna zarážka umožňujú lekárovi určiť, kedy teliesko prešlo krčkom maternice a dosiahlo maternicového fundu. Výmena telieska Flexi-T za nové sa odporúča po piatich rokoch. Nové teliesko Flexi-T môže byť zavedené okamžite po odstránení starého.

INDIKÁCIA Flexi-T+ 380; Vnútromaternicové antikoncepčné teliesko pre uni- a multipar. Tiež pre postkoitálnu intercepciu.

Flexi-T možno zaviesť v ľubovoľný deň menštruačného cyklu, avšak zavádzanie počas menštruácie má nasledujúce výhody: (a) pravdepodobnosť tehotenstva je najnižšia; (b) zavádzanie je ľahké a možno predísť ďalšiemu krvácaniu. Postkoitálne zavedenie za účelom intercepcie sa odporúča do piatich dní po styku. Popôrodné zavedenie je možné vykonať po 6 – 8 týždňoch alebo je ho možné odložiť do doby, kedy je ukončené zavinutie maternice. Ak je zavinutie podstatne oneskorené, zvážte možnosť počkať so zavedením Flexi-T 12 týždňov. V prípade ťažkého zavedenia a/alebo neobvyklej bolesti či krvácania počas zavádzania, je nutné okamžite vykonať fyzické vyšetrenie a ultrazvuk za účelom vylúčenia perforácie. Po terapeutickom aborte v prvom trimestri môže byť teliesko Flexi-T spravidla zavedené okamžite.


Vlastnosti a výhody:

 • Dlhodobá reverzibilná antikoncepcia.
 • Dĺžka 32 mm, šírka 28 mm.
 • Pohodlná ochrana pred počatím.
 • Odpadá nutnosť pravidelného užívania či aplikácie antikoncepcie.
 • Viditeľné pre RTG žiarenie.
 • Presné zavedenie s minimálnym úsilím.
 • Vysoké percento spoľahlivosti.
 • Jednoduchá manipulácia, zavedenie jednou rukou.
 • Dlhodobá ochrana až 5 rokov.
 • Teliesko pre uni- a multipar.

Oblasti použitia:

 • Antikoncepčná metóda.
 • Zabránenie počatia.

Balenie:

 • Predaj po kusoch.
 • V balení 10 ks.

Pred použitím zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro odporúčame poradu s lekárom. Starostlivo si prečítajte informácie o výrobku a ak je súčasťou, tak aj návod na jeho použitie.

Klinická účinnosť zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro nemusí byť zaručená, lepšia alebo rovnocenná s účinnosťou inej liečby alebo inej zdravotníckej pomôcky a diagnostickej zdravotníckej pomôcky in vitro a jeho použitie môže byť spojené s rizikami.

V prípade porušenia zapečateného obalu tohto tovaru nie je z dôvodu ochrany zdravia alebo hygienických dôvodov možné odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní.

Zobraziť celý popis Skryť celý popis

Parametre

 • Balenie
  1 ks
 • Obchodný názov
  FLEXI-T+ 380
 • Druh tovaru
  Zdravotnícka pomôcka

Súbory na stiahnutie

Pre stiahnutie dokumentov je nutné prihlásiť sa. Ešte nie ste zaregistrovaní? Využite všetky výhody registrácie.

Nákup po telefóne

Sme vám k dispozícii počas pracovných dní od 7.00 do 17.00 hod.

0800 601 433

Všeobecná linka

0800 800 441

Stomatologická linka

alebo info@medplus.sk

Medplus

Súvisiaci tovar

Prosan International B.V.

Prosan International B.V.

Firmu Prosan si najskôr vybavíte, keď vám povieme názov Flexi-T. Ide o inovatívne medené vnútromaternicové teliesko. Zavádza sa ľahko jednou rukou, takže nevyžaduje piest. Vďaka vedeckému meraniu maternicových dutín tisícok žien každého veku je teliesko Flexi-T naozaj kompatibilné a stabilné. Navyše nedráždi sliznicu maternice a je ho vidieť RTG zariadeniami. Teliesko používajú ženy v Európe, Južnej Amerike, Kanade, severnej Afrike aj na Strednom východe.

Všetky produkty Prosan International B.V.
Medplus
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 79 € nehradíte dopravné. Bezplatne máte aj platbu dobierkou.
Medplus
Široká ponuka
Vyberajte z viac ako 6 400 produktov pre lekárov, stomatológov i verejnosť.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám pridávame zľavové akcie, výhodné sety a hodnotné darčeky k nákupu.
Medplus
Spoľahlivý partner
99 % zákazníkov je spokojných s nákupom i popredajným prístupom. Pridajte sa k nim.
Medplus
Odborné poradenstvo
Na bezplatnej infolinke vám poradia vzdelaní zamestnanci s bohatou praxou v odbore.